Powrót

Zawody drwali 2018

Zawody drwali 2018

Praktyczne szkolenia dla drwali w Nadleśnictwie Leżajsk

          Po raz kolejny w dniu 29.06.2018r. na naszym terenie w formie zawodów odbyło się praktyczne szkolenie dla Zakładów Usług Leśnych z zakresu przestrzegania przepisów BHP podczas pozyskania drewna w lesie. W szkoleniu wzięło udział 15 pilarzy, którzy pokazywali swe umiejętności w 5 dziedzinach:

1. Ścinka drzew

2. Okrzesywanie drzew

3. Przygotowanie pilarki do pracy

4. Złożona przerzynka kłód

5. Dokładność przerzynki

     Nad prawidłowym przebiegiem zmagań, bezpiecznym przebiegiem konkurencji oraz dokonywaniem pomiarów czuwał zespół oceniający złożony z pracowników Służby Leśnej Nadleśnictwa Leżajsk, którzy mierzyli i oceniali wykonywane czynności.

        Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów okazało się że najlepszym uczestnikiem został Pan Stanisław Muskus reprezentujący  Zakład Usług Leśnych „Dąb”. Drugie miejsce na podium przypadło dla Pana Piotra Jandy z Zakładu Usług Leśnych S&P Janda, oraz trzecie miejsce wywalczył Pan Wacław Kazak z Firmy „Łukasz Pelc”.

         Praktyczne szkolenia mają na celu nie tylko wykazanie się  umiejętnością pracy pilarką, dobrą zabawą i rywalizacją, ale przede wszystkim jest to doskonała okazja do podnoszenia umiejętności i kwalifikacji drwali - operatorów pilarek spalinowych. Szkolenie ma na celu, zapoznać uczestników  z bezpiecznymi i wydajnymi metodami pracy, podniesieniem rangi zawodu drwala, zapoznanie usługobiorców wykonujących prace w lesie z nowymi trendami w zakresie wyposażenia, narzędzi pomocniczych itd. oraz integracją Firm świadczących usługi leśne na terenie Nadleśnictwa Leżajsk.

Sponsorzy :

1. AS-SERWIS – Tomasz Gronowicz

2. Nadleśnictwo Leżajsk

3. Makita

4. Stolarstwo – Tomasz Wróbel

5. Zakłady Usług Leśnych

6. ZOL Tarnobrzeg

7. Stadnina Koni Ośrodek Jeździecki WISŁOK

8. Moskilex

Autor tekstu: Tomasz Cebula

Autor zdjęć: Tomasz Bełz


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 

Sprzedaż

Polecamy Polecamy