Powrót

Leżajskie Targowisko Sztuki

Leżajskie Targowisko Sztuki

W dniach 7-9.09.2018 roku Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku zorganizowało już po raz trzeci „Leżajskie Targowisko Sztuki”.

Program trzydniowej imprezy zorganizowanej dla mieszkańców Leżajska i okolic zapewniał zabawę i rozrywkę dla wszystkich, którzy wybrali się do Leżajskiego „Centrum”.

Program „Targowiska …”obejmował: teatr plenerowy, kino letnie, pokazy sportowe i akrobatyczne, koncerty muzyczne, warsztaty, konkursy sprawnościowe- w tym konkurs jedzenia na czas „piekielnych potraw” oraz kiermasz rękodzieła.

W ramach konkursów sprawnościowych, Nadleśnictwo Leżajsk przygotowało zawody sprawnościowe w cięciu drewna piłą ręczną. Pracownicy Nadleśnictwa Jacek Brzuszko, Natalia Szeliga i Radosław Czechyra  przygotowali sprzęt  do cięcia, tradycyjny  „koziołek” do przecinania drewna i kłody sosnowe.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, głównie młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych. Zawody rozpoczęły się o godzinie 1530 , a godzinie 1900 przerwał je intensywny deszcz i zostały zakończone. W zawodach uczestniczyło  12 par zawodników z kategorii młodzież, a dla dorosłych zabrakło już możliwości kontynuowania rywalizacji.

Rywalizacja była bardzo zacięta i emocjująca, zawodników mobilizowali znajomi, rodzina i liczni kibice.

Dla najlepszy zawodników(najlepszy czas przecinki) Nadleśnictwo ufundowało nagrody, a pozostali zawodnicy otrzymali upominki od Nadleśnictwa Leżajsk i Miejskiego Centrum Kultury.

W zawodach prezentowano już prawie nieużywane narzędzie ręczne -piła ręczna- do cięcia drewna, była to praktyczna lekcja dla młodzieży i dzieci, ale również dla części dorosłych.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 

Sprzedaż

Polecamy Polecamy