Wydawca treści Wydawca treści

Pomniki przyrody

W zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Leżajsk zlokalizowanych jest siedem Pomników przyrody

 

- istniejące 7 obiektów
- projektowane 1 obiekt
 
Pomniki przyrody istniejące
Na gruntach Nadleśnictwa Leżajsk znajduje się 7 obiektów uznawanych za pomniki przyrody. Są to wyłącznie pomniki przyrody ożywionej obejmujące: 41 modrzewi polskich Larix decidua subsp. polonica, 29 buków zwyczajnych Fagus sylvatica oraz 1 dęba szypułkowego Quercus robur. Żaden z pomników nie został ujęty w Obwieszczeniu Woj. Podkarp. z dnia 25 marca 1999 r. w sprawie wykazu aktów prawa miejscowego (Dz. Urz. Woj. Podkarpackiego z dnia 31 marca 1999 r. Nr 5 poz. 100), w związku z czym obecnie żaden z nich formalnie nie jest objęty ochroną.
 
Pomniki przyrody projektowane
Do ochrony w formie pomników przyrody na terenie Nadleśnictwa zaproponowano jeden obiekt – aleję modrzewiową prowadzącą do pałacyku w Julinie, która składa się z 115 drzew: 109 modrzewi europejskich i 6 buków zwyczajnych. Najgrubsze drzewo liczy 338 cm obwodu. Aleja wpisana jest do Państwowego Rejestru Zabytków.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Szlachetna paczka

Szlachetna paczka

Pracownicy Nadleśnictwa Leżajsk po raz trzeci przyłączyli się do akcji "Szlachetna paczka".

Zebrano, kwotę która pozwoliła na zakupienie dla potrzebującej rodziny rowera, środków czystości, artykułów spożywczych, słodyczy, a także drobnych upominków dla członków rodziny.

Szlachetna paczka to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli radzić sobie w życiu. Jednak w paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy". Najprzyjemniejszym momentem całej akcji jest wspólne przygotowywanie, przekazanie darów oraz świadomość że ten czyn będzie dla obdarowywanej rodziny powodem do radości.

Mając świadomość ogromnych potrzeb u wielu polskich rodzin i widząc radość obdarowanych, na pewno przystąpimy do kolejnej edycji akcji. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym szlachetnym dziele.

Więcej o projekcie na http://www.szlachetnapaczka.pl/